Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 568 § 4 Kodeks cywilnyWyczyść filtry

4 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SO w Poznaniu z 23 października 2017 r., XII C 139/17

    …za wady prawne rzeczy sprzedanej stosuje się przepisy art. 568 § 2-5 , z tym że bieg terminu, o którym mowa w art. 568 § 2 , rozpoczyna się od dnia, w którym kupujący dowiedział się o istnieniu wady, a jeżeli kupujący dowiedział się o istnieniu wady dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej - od dnia, w którym…

    SAOS
  2. Uzasadnienie SR w Zambrowie z 5 października 2017 r., I C 412/17

    …za wady prawne rzeczy sprzedanej stosuje się przepisy art. 568 § 2-5 kc , z tym że bieg terminu, o którym mowa w art. 568 § 2 kc (jeden rok), rozpoczyna się od dnia, w którym kupujący dowiedział się o istnieniu wady. W niniejszej sprawie termin ten niewątpliwie nie upłynął, bo umowa między M. K. (1) a powodem została…

    SAOS
  3. Wyrok SA w Krakowie z 28 czerwca 2017 r., I ACa 131/17SAOS
  4. Wyrok SO w Suwałkach z 31 stycznia 2017 r., I Ca 528/16

    …wynosi jeden rok od dnia stwierdzenia wady obiektu ( art. 568 § 2 i 3 k.c. w zw. z art. 638 § 1 oraz art. 656 § 1 k.c. ), o ile ujawni się ona w czasie określonym w art. 568 § 1 k.c. liczonym od dnia końcowego odbioru obiektu (w przypadku, gdy chodzi o wady nieruchomości, termin ten wynosi 3 lat od dnia wydania rzeczy…

    SAOS