Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 111 § 2 Kodeks cywilnyWyczyść filtry

10 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SA w Warszawie z 9 grudnia 2020 r., I ACa 512/20

    …da się z góry ustalić, np. po żniwach, na wiosnę itp. ( art. 111 § 2 k.c. ). Sporne jest natomiast, czy termin może być oznaczony przez wskazanie zdarzenia bliżej nieokreślonego w czasie, ale którego wystąpienie jest pewne, np. „po załatwieniu formalności umożliwiających zawarcie umowy przyrzeczonej", „w terminie…

    SAOS
  2. Wyrok SR w Ciechanowie z 2 listopada 2020 r., IV P 69/20

    …Oblicza się ją, odejmując od 14 dni liczbę dni, które upłynęły od następnego dnia ( art. 111 § 2 k.c. w zw. z art. 300 k.p. ) po dowiedzeniu się o naruszeniu obowiązku pracowniczego do dnia poprzedzającego pierwszy dzień nieobecności pracownika.

    SAOS
  3. Wyrok SR w Gdyni z 30 września 2020 r., I C 1312/17

    …Wedle natomiast art. 111 § 1 i 2 kc termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

    SAOS
  4. Wyrok SO w Poznaniu z 11 września 2020 r., II Ca 175/20

    …2016 r., po upływie trzech lat ( art. 442 1 § 1 k.c. , art. 111 § 2 k.c. ), a więc w dniu złożenia pozwu 8 marca 2017 r. roszczenie powoda było już przedawnione. Zarzut przerwania biegu przedawnienia roszczenia, jak wyjaśniono wcześniej, okazał się bezzasadny.

    SAOS
  5. Wyrok SA w Gdańsku z 18 sierpnia 2020 r., V AGa 31/20

    …W konsekwencji od dnia 17 kwietnia 2013 roku pozostawał w opóźnieniu w zapłacie, przy uwzględnieniu art. 111 § 2 k.c. W pozostałym zakresie Sąd Okręgowy oddalił powództwo co do odsetek ustawowych od kwoty 281.927,21 zł na mocy art. 481 § 1 k.c. w zw. z art. 455 k.c. w zw. z § 7 pkt. 6) umowy a contrario.

    SAOS
  6. Wyrok SA w Gdańsku z 15 lipca 2020 r., I AGa 267/19SAOS
  7. Wyrok SA w Poznaniu z 18 czerwca 2020 r., I AGa 251/19

    …ukształtowania postanowień umownych w tym zakresie; 6) art. 111 § 2 k.c. w zw. z art. 110 k.c. poprzez jego niezastosowanie i przyjęcie, że po odstąpieniu od umowy przez pozwaną doszło do wstrzymania prac pozwanej przekraczającego 7 dni; 7) art. 483 § 1 k.c. poprzez jego niewłaściwe zastosowanie i zasądzenie od…

    SAOS
  8. Uzasadnienie SO w Łodzi z 23 marca 2020 r., III Ca 2311/19

    …Jednak właściwy termin liczy się od dnia następnego ( art. 111 § 2 k.c. ). Przed jego upływem z końcem 14 dnia kupujący musi mieć możliwość zaznajomienia się z oświadczeniem sprzedającego ( art. 61 k.c. ) [zob. J. R. A. , w: Ustawa (red.

    SAOS
  9. Postanowienie NSA z 11 marca 2020 r., II OZ 228/20

    …skargi (stosownie do treści art. 83 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 111 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1145), ostatnim dniem na nadesłanie żądanych odpisów skargi był dzień 21 sierpnia 2019 r. Nadanie w placówce pocztowej przez pełnomocnika skarżącego 2 podpisanych odpisów…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 stycznia 2020 r., I SA/Wr 905/19

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom po rozpoznaniu w dniu 15 stycznia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...]…

    CBOSA