Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Uzasadnienie SR dla m. st. Warszawy w Warszawie z 10 grudnia 2018 r., IX GC 2580/16
…powyższych zapisów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz art. 111 § 1 i 2 k.c. , najpóźniej w dniu 16. kwietnia 2015 r. (tj. w trzecim dniu roboczym od wygaśnięcia umowy) powinna zostać wykonana Wycena Ubezpieczeniowego Funduszu Kapitałowego, którego jednostki zostały opisane najpóźniej.
SAOS - Postanowienie SA w Katowicach z 15 października 2018 r., I ACz 1101/18
…Rozstrzygając o wniosku Sąd Okręgowy powołał się na art. 111 § 1, 109 § 1 i 105 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm., dalej: k.w.). Zaznaczył, że w pierwszym z tych przepisów mowa o agitacji wyborczej prowadzonej w ramach kampanii wyborczej, zaś tę ostatnią należy…
SAOS - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 września 2018 r., VI SA/Wa 1148/18
…Zatem zastosowanie znajduje w tym wypadku przepis art. 111 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2018 r., poz. 1025 ze zm.), zgodnie z którym termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.
CBOSA - Uzasadnienie SO w Szczecinie z 20 sierpnia 2018 r., VIII GC 406/17SAOS
- Wyrok SA w Poznaniu z 26 czerwca 2018 r., I AGa 99/18
…których to oświadczenie dotyczyło, gdyż zgodnie z art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. W pozostałym zakresie apelacja powoda nie zasługiwała na uwzględnienie i stosownie do art. 385 k.p.c. podlegała oddaleniu.
SAOS - Postanowienie WSA w Kielcach z 26 kwietnia 2018 r., II SA/Ke 668/17
…przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kc termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
CBOSA - Wyrok SR Lublin-Zachód w Lublinie z 12 kwietnia 2018 r., I C 499/17
…Termin ten liczy się zgodnie z art. 111 §1 - §2 k.c. Z przepisu art. 14 ust. 1 wynika, że odpowiedzialność ubezpieczyciela ogranicza się do obowiązku wypłaty odszkodowania. Z mocy art. 22 ust. 1 ustawy do umów ubezpieczenia obowiązkowego, w sprawach nieuregulowanych w ustawie, stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego .…
SAOS - Uzasadnienie SR w Turku z 6 marca 2018 r., I C 847/17
…rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym w zw. z art. 111 § 1 k.c. , wskazując, że w toku postępowania likwidacyjnego pismem z dn. 08.06.2017r. złożył reklamację na decyzję pozwanego w przedmiocie przyznanego odszkodowania za szkodę powstałą w jego pojeździe, doręczoną dn.
SAOS - Wyrok SR w Gryficach z 13 lutego 2018 r., I C 334/16
…nastąpiło dnia 2 grudnia 2014 r.), to mając na uwadze art. 111 § 1 i § 2 kc - stanowiący, iż termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło - 30…
SAOS - Wyrok SO w Szczecinie z 26 stycznia 2018 r., II Ca 943/17
…termin zapłaty upływał z dniem 26 października 2012 roku ( art. 111 § 1 i 2 k.c. ), co oznacza, że należą się odsetki za opóźnienie dopiero od dnia 27 października 2012 roku/ W tym stanie rzeczy brak było podstaw do domagania się od pozwanego odsetek za opóźnienie za okres wcześniejszy, co czyniło żądanie zasądzenia…
SAOS - Wyrok SA w Warszawie z 24 stycznia 2018 r., VII AGa 63/18
…liczyć 203 dni, który to termin upłynął zgodnie z treścią art. 111 § 1 k.c. z dniem 27 września 2013 r. O powyższym świadczyła również zdaniem Sądu pierwszej instancji okoliczność, że powód na etapie przedprocesowym nie kwestionował daty 27 września 2013 r. wskazywanej w protokole z 17 lipca 2013 r., protokole odbioru…
SAOS - Wyrok SR w Bytowie z 12 stycznia 2018 r., I C 41/16
Sygn. akt: I C 41/16 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 12. 01. 2018 r. Sąd Rejonowy w Bytowie I Wydział Cywilny w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia Wiesław Sługiewicz Protokolant: st. sekr. Anna Jungto - Stępnakowska po rozpoznaniu w dniu 12. 01. 2018 r. na rozprawie sprawy z powództwa…
SAOS