Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 111 § 1 Kodeks cywilnyWyczyść filtry

15 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok KIO z 30 grudnia 2010 r., KIO 2710/10

    …Zgodnie z art. 111 §1 KC, w zw. z art. 14 ustawy Pzp wyznaczony przez zamawiającego termin kończył się dnia 9 grudnia 2010 r. o g. 24.00. Termin ten wynosił więc ponad 48 godzin i w ocenie Izby był wystarczający do uzupełnienia dokumentów, uwzględniając okoliczność iż zamawiający dopuścił możliwość uzupełnienia…

    SAOS
  2. Postanowienie KIO z 22 grudnia 2010 r., KIO 2696/10

    …180 ust. 5 ustawy Pzp w zw. z art. 14 ustawy Pzp w zw. z art. 111§1 Kc). Okoliczność iż nastąpiło to po godzinach urzędowania zamawiającego nie była wystarczająca do obalenie domniemania, iż zamawiający mógł się zapoznać z treścią przesłanej kopii odwołania.

    SAOS
  3. Postanowienie NSA z 17 listopada 2010 r., II GZ 344/10

    …(Dz. U Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) w zw. z art. 111 § 1 k.c., upływał w dniu 20 września 2010 r. Wniesienie sprzeciwu w dniu 21 września 2010 r. było zatem spóźnione. W zażaleniu na powyższe rozstrzygnięcie skarżąca podważyła ustalenie daty przyjęcia przesyłki, ponieważ jako datę jej wpływu ma odnotowany…

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 17 listopada 2010 r., II GZ 343/10

    …(Dz. U Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) w zw. z art. 111 § 1 k.c., upływał w dniu 20 września 2010 r. Wniesienie sprzeciwu w dniu 21 września 2010 r. było zatem spóźnione. W zażaleniu na powyższe rozstrzygnięcie skarżąca podważyła ustalenie daty przyjęcia przesyłki, ponieważ jako datę jej wpływu ma odnotowany…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Lublinie z 8 września 2010 r., I SA/Lu 680/08

    …Stosownie do art.111 § 1 i 2 K.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, przy czym jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 7 września 2010 r., I OZ 670/10

    …prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Stosownie do treści art. 111 § 1 i 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.) termin oznaczony w dniach kończy się z upływem dnia następnego. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu terminu nie…

    CBOSA
  7. Wyrok KIO z 27 sierpnia 2010 r., KIO 1730/10

    …180 ust. 5 ustawy Pzp w zw. z art. 14 ustawy Pzp w zw. z art. 111§1 Kc). Okoliczność iż nastąpiło to w przedostatnim dniu terminu tj. 13 sierpnia 2010 r. tj. w piątek po g. 15.09, czyli godzinach urzędowania Zamawiającego, zaś sobota 14 sierpnia 2010 r. nie była dniem roboczym Zamawiającego nie była wystarczająca do…

    SAOS
  8. Wyrok KIO z 27 sierpnia 2010 r., KIO 1730/10

    …180 ust. 5 ustawy Pzp w zw. z art. 14 ustawy Pzp w zw. z art. 111§1 Kc). Okoliczność iż nastąpiło to w przedostatnim dniu terminu tj. 13 sierpnia 2010 r. tj. w piątek po g. 15.09, czyli godzinach urzędowania Zamawiającego, zaś sobota 14 sierpnia 2010 r. nie była dniem roboczym Zamawiającego nie była wystarczająca do…

    SAOS
  9. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 16 sierpnia 2010 r., II SA/Go 622/10

    …Podnieść trzeba, że stosownie do treści art. 83 § 1 ppsa w zw. z art. 111 § 1 i 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.), bieg terminu określonego w dniach upływa z końcem ostatniego dnia tego terminu, przy czym jeżeli początkiem terminu jest pewne zdarzenie - jak w tym…

    CBOSA
  10. Wyrok KIO z 3 sierpnia 2010 r., KIO 1517/10

    …Zgodnie zaś z art. 111 § 1 K.c. termin oznaczony w dniach (czyli również taki, jaki przewidziany jest na wniesienie odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego) kończy się z upływem ostatniego dnia. Zatem dla zachowania terminu do przekazania kopii odwołania wystarczało przekazać go fizycznie do…

    SAOS
  11. Postanowienie WSA w Opolu z 2 lipca 2010 r., II SA/Op 270/10

    …Przepis art. 111 § 1 i § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. – Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964r., Nr 16, poz.93 ze zm.) stanowi, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…

    CBOSA
  12. Wyrok SN z 24 czerwca 2010 r., IV CSK 67/10

    …działał w zaufaniu do treści tego dodatkowego terminu (art. 111 § 1 i 2 k.c. i art. 491 § 1 k.c.). W rezultacie przyjął, że wezwanie do zapłaty doręczone w dniu 20 października 2007 r. zobowiązywało powodów do zapłaty należności do dnia 23 października 2007 r., a zatem powodowie bez ujemnych skutków prawnych mogli…

    SAOS
  13. Postanowienie KIO z 24 czerwca 2010 r., KIO/UZP 1109/10

    …dniach (art. 180 ust. 2 i art. 184 ust. 2 Pzp w zw. z art. 111 § 1 Kc). Przyjmuje się więc, iż na skutek decyzji lub faktycznych działań zamawiających czy wykonawców, terminy te nie mogą być ograniczane do części dnia. W związku z powyższym, tj. doręczeniem informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, tj. pisma…

    SAOS
  14. Postanowienie KIO z 22 stycznia 2010 r., KIO/UZP 1754/09

    …Zgodnie z art. 111 § 1 kc w związku z art. 14 ustawy Pzp, termin określony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia wyznaczonego terminu. Tym samym zatem w niniejszej sprawie Zamawiający do godz. 24.00 dnia 23 listopada 2009 r. dysponował ustawowo określonym terminem, w którym mógł podjąć rozstrzygnięcie w…

    SAOS
  15. Postanowienie KIO z 22 stycznia 2010 r., KIO/UZP 1855/09

    …Zgodnie z art. 111 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku (Dz. U. Nr 16, poz. 93) Kodeks cywilny, termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. W przedmiotowej sprawie oznacza to, iż Odwołujący mógł wnieść odwołanie najwcześniej w dniu 15 grudnia 2009 roku.

    SAOS