Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 111 § 1 Kodeks cywilnyWyczyść filtry

14 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok KIO z 30 grudnia 2008 r., KIO/UZP 1458/08

    …art. 14 Pzp i do tej kwestii należy zastosować przepis art. 111 § 1 Kc. Na podstawie tego przepisu termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a więc o godzinie 24:00. Dlatego zamawiający słusznie postąpił rozpatrując protest merytorycznie.

    SAOS
  2. Postanowienie WSA w Olsztynie z 19 listopada 2008 r., II SA/Ol 25/08

    …przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Zgodnie z art. 111 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93, ze zm.) termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, natomiast jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy…

    CBOSA
  3. Postanowienie KIO z 1 września 2008 r., KIO/UZP 859/08

    …ostatni dzień terminu wypadał w niedzielę, zgodnie z art. 111 § 1 k.c., z dniem 4 sierpnia 2008r. upłynął termin do jego rozstrzygnięcia przez Zamawiającego. Tymczasem, Zamawiający dopiero w piśmie z dnia 7 sierpnia 2008r., doręczonym w dniu 8 sierpnia 2008r., poinformował Konsorcjum o oddaleniu protestu.

    SAOS
  4. Wyrok KIO z 27 sierpnia 2008 r., KIO/UZP 838/08

    …zatem musi być liczony zgodnie z regułami ustalonymi w art. 111 § 1 k.c. Nie jest więc wiarygodne przedstawione oświadczenie pracownicy Zamawiającego o braku jakichkolwiek prób kontaktu telefonicznego , że strony Odwołującego w dniu 04.08.2008 r. o oznaczonej porze.

    SAOS
  5. Postanowienie KIO z 25 lipca 2008 r., KIO/UZP 713/08

    …Art. 111 § 1 Kc stanowi wprost, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Uwzględniając powyższe stwierdzić należy, że skoro rozstrzygnięcie protestu zostało doręczone Odwołującemu w dniu 4 lipca 2008 r. to termin na złożenie odwołania – stosownie do przepisu art. 184 ust. 2 ustawy – upływał z…

    SAOS
  6. Postanowienie WSA w Olsztynie z 13 czerwca 2008 r., I SA/Ol 206/08

    …terminu określonego w art.53 §1 p.p.s.a. Stosownie do art.111§1 kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach (a więc taki, jaki przewiduje art.53§1 p.p.s.a.) kończy się z upływem ostatniego dnia, zaś stosownie do art.111§2 kodeksu cywilnego, jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Poznaniu z 29 maja 2008 r., III SA/Po 254/08

    …Przepis art. 111 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z póź. zm.) stanowi, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Dodatkowo § 2 art. 111 powołanej ustawy wskazuje, że jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się…

    CBOSA
  8. Postanowienie KIO z 26 maja 2008 r., KIO/UZP 446/08

    …na podstawie art. 14 ustawy Pzp, reguły określone w art. 111 § 1 i 2 kc. Termin do wniesienia odwołania jest terminem zawitym, a jego uchybienie skutkuje wygaśnięciem prawa do skorzystania z tego środka ochrony prawnej. Dlatego też na podstawie art. 187 ust. 4 pkt 4 ustawy Pzp Izba odrzuciła niniejsze odwołanie na…

    SAOS
  9. Wyrok SN z 21 maja 2008 r., I PK 273/07

    TezaWymaganie równoczesności odwołania przez radę nadzorczą spółki prezesa zarządu ze stanowiska i rozwiązania z nim umowy o pracę jest zachowane, jeżeli uchwała o odwołaniu bezpośrednio poprzedza, wchodzącą w życie w tym samym dniu, uchwałę o upoważnieniu przewodniczącego rady do rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem.

    SAOS
  10. Postanowienie KIO z 18 kwietnia 2008 r., KIO/UZP 305/08

    …Zgodnie z art. 111 § 1 Kc stosowanego na podstawie art. 14 Pzp termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, czyli o godz. 24:00. Zamawiający dokonując czynności zawiadomienia o wyborze oferty miał prawo zawiadomienie to przekazać faksem do godz. 24:00 konkretnego dnia.

    SAOS
  11. Postanowienie KIO z 9 kwietnia 2008 r., KIO/UZP 271/08

    …Przy obliczaniu każdego z tych terminów obowiązuje dyspozycja art. 111 § 1 i 2 oraz art. 115 Kc. Terminy do wnoszenia środków ochrony prawnej są terminami zawitymi, którym uchybienie skutkuje wygaśnięciem prawa. Zgodnie z art. 184 ust. 2 Pzp, tylko nadanie przesyłki w placówce pocztowej operatora publicznego wywołuje…

    SAOS
  12. Wyrok KIO z 8 kwietnia 2008 r., KIO/UZP 259/08

    …naruszenie: 1) art. 180 ust. 3 pkt 2, art. 180 ust. 2 Pzp, art. 111 § 1, art. 61 § 1 k.c. w zw. z art. 14 Pzp, poprzez niewłaściwe zastosowanie wskazanych przepisów i uznanie, że protest z dnia 7. 03. 2008 r. został wniesiony po terminie, 2) art. 22 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Pzp, poprzez uniemożliwienie wykonawcom…

    SAOS
  13. Postanowienie WSA w Gdańsku z 7 kwietnia 2008 r., III SA/Gd 71/08

    …Jego bieg, z uwagi na odesłanie zawarte w art. 83 § 1 p.p.s.a., liczy się w sposób określony w art. 111 § 1 i 2 kodeksu cywilnego tj. kończy się z upływem ostatniego dnia terminu. Termin do wniesienia skargi do sądu administracyjnego będzie zachowany, gdy przed jego końcem skarga wpłynie do organu administracji…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 10 stycznia 2008 r., II SA/Go 835/07

    …Stosownie do treści art. 83 § 1 ppsa w zw. z art. 111 § 1 i § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.), bieg terminu określonego w dniach upływa z końcem ostatniego dnia tego terminu, przy czym jeżeli początkiem terminu jest pewne zdarzenie - jak w tym przypadku doręczenie…

    CBOSA